Inauguracja Czytania na trawie 2023

            10 sierpnia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Czytanie na trawie – wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śląskim, które od kilku już lat odbywają się zawsze w plenerze, zawsze na placach zabaw, zawsze w towarzystwie książki.

 

           

W tym roku po raz pierwszy, ze względu na niesprzyjającą pogodę, pierwsza część warsztatów, czyli biblioteczny teatrzyk – zaprezentowany został pod dachem chełmskiej biblioteki. Najmłodsi wraz z opiekunami mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Kopciuszek”, w którym dość istotną rolę odegrał niespodziewanie także i kot. Każdy uczestnik zajęć za uważne wysłuchanie baśni i prawidłową odpowiedź na zadane pytanie otrzymał drobny upominek: magnes, naklejki lub pacynkę. Mali czytelnicy mogli sprawdzić się również w baśniowym kole fortuny – obrazkowym dla maluchów jeszcze nieczytających i w wersji całkowicie profesjonalnej dla uczniów szkół podstawowych.

Następnie dzieci zostały zaproszone do zabawy na pobliskim placu zabaw, gdzie ćwiczyły swoją zręczność, wytrzymałość i cierpliwość. Wszyscy chętni mogli też na pamiątkę zapozować w kociej fotobudce.

 

A+