Kindle dla czytelników z Ukrainy

      Wraz z nadejściem lata do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim trafił czytnik renomowanej marki Amazon Kindle do wypożyczenia przez chełmskich czytelników. Jego pojawienie się jest rezultatem współpracy biblioteki, firmy Legimi oraz Fundacji Powszechnego Czytania realizujących akcję #książkachroni mającej na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaangażowało się w niego wiele osób i firm w Polsce oraz na świecie. Nie zawiedli też wydawcy z Ukrainy, którzy pospieszyli z przekazaniem książek dla uchodźców w Polsce.

Zarówno aktywni, jak i potencjalni czytelnicy biblioteki, którzy przyjechali do naszego kraju po agresji rosyjskiej, dzięki darowiźnie Fundacji będą mogli skorzystać ze zbioru prawie 1800 ebooków i audiobooków w języku ukraińskim dostępnych w abonamencie bibliotecznym Legimi – kryminałów, romansów, literatury obyczajowej, reportaży, biografii oraz książek dla dzieci i młodzieży. Katalog Legimi to także ponad 177.000 pozycji, przede wszystkim w języku polskim, dostępnych w tym samym darmowym abonamencie.

By wypożyczyć czytnik wraz z kodem dającym dostęp na 30 dni do katalogu Legimi, należy zgłosić się bezpośrednio do chełmskiej biblioteki.

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce.

Legimi to wiodąca na rynku platforma z ebookami, audiobookami i synchrobookami dostępnymi w modelu abonamentowym. Współpracuje z blisko 1100 bibliotek w Polsce i zagranicą.

 

A+