Zajęcia biblioteczne online

W minioną środę, 28 października, chełmscy bibliotekarze przeprowadzili zdalnie zajęcia biblioteczne dla dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie Śl. Uczniowie mieli okazję zobaczyć online przedstawienie obrazkowego teatrzyku kamishibai pt. „Bajka o Wiśle” Magdaleny Zarębskiej.
 

 

„Bajka o Wiśle” to nowoczesna opowieść – przypowieść, ukazująca bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia (a nawet dalej), widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek – Białej i Czarnej Wisełki. Po drodze mijają one m.in. Śląsk, Wawel, Warszawę, Bydgoszcz i Toruń. Podziwiają piękne krajobrazy i dzikie zwierzęta, żyjące nad brzegami królowej polskich rzek. Oprócz walorów edukacyjnych teatrzyk zachwyc oryginalnymi i wyrazistymi ilustracjami flory i fauny rzeki oraz jej brzegów.

Przestawienie nie tylko ukazywało piękno i różnorodność najdłuższej polskiej rzeki, ale także podejmowało temat odwagi i ciekawości życia, które są niezbędne do osiągnięcia wymarzonego celu. Dzięki tej niezwykłej podróży, dzieci przekonały się również, że pamięć o źródłach, miejscach, skąd pochodzimy, osobach, które nas ukształtowały jest bardzo ważna, a powrót do nich jest zawsze możliwy.

 

 

 

 
A+