Dzień Ziemi w bibliotece

     19 kwietnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śląskim odwiedziły starszaki z chełmskiego przedszkola, by wspólnie z bibliotekarzami świętować Dzień Ziemi.

 

Dzieci najpierw z dużym entuzjazmem zapoznały się z książeczkami dla najmłodszych o tematyce ekologicznej, a następnie obejrzały przedstawienie teatrzyku kamishibai pt. „Opowieści z zielonego parku”. W bajce, w przystępny dla przedszkolaków sposób, zawarte zostały informacje o różnych rodzajach zanieczyszczeń środowiska, o sposobach ich powstawania i o tym, jak wpływają one na życie oraz zdrowie wszystkich żyjących istot. Okazało się, że starszaki doskonale wiedzą, w jaki sposób powinniśmy dbać o naszą planetę, aby móc jak najdłużej cieszyć się jej pięknem. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę lub magnesik.

Bajka „Opowieści z Zielonego parku” została wydana przez Fundację Fundusz Partnerstwa w ramach projektu „Bądźmy Eko!” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

 

 

 

 

A+