Listopadowe spotkanie DKK

       27 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śl. odbyło się kolejne już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmowa dotyczyła powieści historycznej „Rzeki płyną, jak chcą”, znanej i docenianej autorki – Ałbeny Grabowskiej.

 

 

Popularność wśród czytelników pisarka zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych, która została zekranizowana jako serial TVP. W obsadzie serialu znalazło się wielu znakomitych aktorów, m.in. Kinga Preis, Katarzyna Kwiatkowska, Iwona Bielska, Adam Ferency, Jan Wieczorkowski, Rafał Królikowski i Olaf Lubaszenko.

Omawiana książka – „Rzeki płyną, jak chcą” – nazywana jest polskim odpowiednikiem „Małych kobietek”. Tu też głównymi bohaterkami są, zupełnie różne od siebie, siostry, które dorastają, jedynie pod opieką matki, w trudnym momencie historycznym. Każda z nich na swój sposób szuka swojego miejsca na świecie, podejmując czasem lepsze, czasem gorsze decyzje. Powieść, tak jak i inne pozycje Grabowskiej, przypadła do gustu klubowiczkom, na pewno więc nie było to ostatnie spotkanie chełmskiego DKK z twórczością tej autorki.

 

A+