Spotkanie z thillerem i kryminałem

     23 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śląskim odwiedziła Sylwia Bies – pisarka specjalizująca się w thrillerach psychologicznych oraz kryminałach.

 

 

 

     Autorka, jak sama mówiła, jest oświęcimianką z urodzenia i wyboru, polonistką, nauczycielką zawodu, miłośniczką książek oraz dalekich podróży. W przeciągu zaledwie trzech lat wydała kilka powieści, w których lubi wpuścić czytelnika w maliny i każde zakończenie jest dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. Jej postacie trudno jednoznacznie ocenić, nie są one czarno-białe i wzbudzają skrajne emocje wśród czytających, dlatego też tak trudno oderwać się od książek Bies.

W chełmskiej bibliotece pisarka opowiadała o początkach przygody z pisarstwem, które przypadły na niełatwy okres pandemii, o swojej miłości do thrillerów, o tworzonych przez nią książeczkach dla dzieci, a także o planach na kolejne powieści. Zdradziła również kilka zakulisowych tajemnic z rynku wydawniczego w Polsce. Na koniec spotkania autorka wpisała się do pamiątkowej kroniki, pozdrawiając wszystkich czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl.

 

 

A+