Noc Bibliotek 2023 dla czwartoklasistów

     13 oraz 19 października, czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim wzięli udział w wydarzeniach organizowanych przez chełmską bibliotekę z okazji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2023. Tegorocznej, dziewiątej już, edycji przyświecało hasło: „Absurd nie czytać”.

 

 

Noc Bibliotek to akcja promocyjna lokalnych książnic, które od dawna nie są już tylko miejscami, w których można wypożyczyć książkę, ale stają się także ośrodkami spotkań z kulturą i sztuką. Imprezie w wydaniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl. towarzyszyła magiczna atmosfera nocy, która odzwierciedlenie znalazła w wystroju biblioteki i zabawach związanych z ciemnością.

Podczas „nocnych” warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się co nieco o chełmskiej bibliotece – zapoznać się z zasadami jej funkcjonowania, układem poszczególnych działów, a przede wszystkim szerokim zakresem działań. Dzieci miały również okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, dzięki wyzwaniu polegającemu na odnajdywaniu w ciemnościach odpowiednich książek na półkach. Na wszystkich uczestników bibliotecznych zmagań czekała nagroda w postaci zakładek promujących tegoroczną edycję Nocy Bibliotek. 

 

 

 

A+