Jesienne spotkanie autorskie

          W jesienny wtorek – 11 października – w naszej Bibliotece na spotkaniu autorskim gościła  p. Magdalena Wala, która opowiadała o swoich książkach z wielką historią w tle oraz tych całkiem współczesnych, od których zaczęła się jej przygoda z pisarstwem.

 

 

Autorka przyznała, że do każdej swojej powieści gruntownie się przygotowuje, zbiera obszerny materiał, korzysta z licznych źródeł historycznych i nie tylko, by jak najwierniej przedstawić rzeczywistość, w której osadza swoich bohaterów.  Zdradziła również, że choć najbardziej cenione przez czytelników są jej książki związane z trudnymi doświadczeniami II wojny światowej, ona sama nie lubi wracać do tego rozdziału w historii Polski i ciężko przeżywa każdą, co prawda, fikcyjną, ale bardzo prawdopodobną opowieść, która wyszła spod jej pióra. Pisarka nie urywa, że jest, jak sama mówi, książkoholiczką, nie mogło więc zabraknąć pytań o jej ulubione, godne polecenia, pozycje z literatury polskiej i światowej. Na zakończenie spotkania autorka dała się także namówić na pamiątkowy wpis do kroniki naszej Biblioteki oraz indywidualne autografy dla naszych czytelników. 

 

Magdalena Wala – mysłowiczanka, nauczycielka historii w szkole podstawowej oraz autorka książek obyczajowych. Jako pisarka szczególne zainteresowana jest popularyzacją historii wśród czytelników. Zadebiutowała w 2015 roku współczesną komedią z wątkiem historycznym „Przypadki pewnej desperatki”. Następnie ukazała się „Marianna” rozpoczynając cykl powieści historyczno-obyczajowych, których akcja dzieje się w Galicji w latach 30 XIX wieku. Do cyklu należą również powieści „Rozalia” oraz „Natalia” wydana w kwietniu 2018 roku. Inne jej książki to kolejna współczesna komedia „Mów mi Katastrofa” oraz powieść osadzona w czasach starożytnego Rzymu zatytułowana „Rzymskie odcienie miłości”. W wolnych chwilach autorka sporo czyta oraz podróżuje szukając inspiracji do kolejnych powieści.

 

 

 

A+