Czytamy z Sercem

29. września 2022 r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim zorganizowana zajęcia z książką dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, które były też częścią II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.

Głównym celem warsztatów bibliotecznych była: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symboliki, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie oraz potrzeby osób chorych, jak również propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Uczniowie na początku zajęć musieli wykazać się nie lada spostrzegawczością i połączyć dwie połówki złamanych serc. Następnie bibliotekarze odczytali głośno „Bajkę o sercu”, a także cytaty (złote myśli) na temat serca pochodzące z różnych książek dla dzieci oraz młodzieży. Mali czytelnicy mieli również okazję odszukać wyjście z sercowego labiryntu, pokolorować serce według podanego kodu, a nawet zdobyć drobne nagrody w kilku konkursach.