Koty i kotki na wiosnę

          Jeszcze przed świętami wielkanocnymi bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl. odwiedzili chełmską podstawówkę, by wspólnie z pierwszoklasistami poczytać o przygodach dwóch kotów – Bazylego i Cyryla. Pewnego wiosennego dnia zwierzaki wybrały się na spacer nad pobliski staw, gdzie przeżyły naprawdę niebezpieczną przygodę.

 

 

Na szczęście wszystko skończyło się happy endem, ponieważ nad wodą były też inne „kotki” – wiosenne bazie. Z ich pomocą niesforni bracia wyszli cało z opresji.. „Koty i kotki” to dzieło Justyny Bednarek, znanej i lubianej autorki książek dla dzieci, a także popularnej ilustratorki Magdy Kozieł-Nowak, które bardzo przypadło do gustu młodym adeptom czytania.

Drugą poznaną podczas zajęć bibliotecznych książką był „Pudel na dyskotece” Sylwii Chutnik. Pudel był prawdziwym elegantem, który uwielbiał kolorowe ubrania i brokat. Wdał się on jednak w bijatykę z pewnym kotem, którą przerwało dopiero pojawienie się policjanta. Poobijany pies postanowił odreagować na pobliskiej dyskotece. Na parkiecie niespodziewanie dołączył do niego kot. Okazało się, że muzyka łagodzi obyczaje i zwierzaki świetnie się razem bawiły. Uczniowie natomiast bawili się doskonale, odszukując podane z tekstu wyrazy w tematycznej wykreślance, a  następnie kolorując wielkanocny obrazek z wiosennymi baziami.

 

 

 

A+