Noc Bibliotek 2023 dla przedszkolaków

12 października Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. gościła na Nocy Bibliotek 2023 najmłodszych czytelników z chełmskiego przedszkola. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci miały okazję sprawdzić odwagę w „nocnych” zadaniach, w których nie mogło zabraknąć oczywiście wiedźm, pająków, nietoperzy oraz duchów. Dodatkowo przedszkolaki mogły wypróbować swoje magiczne moce w szklanej kuli, a także poznać książki, a nawet gry planszowe, oswajające z ciemnością, snem i strachem. Każdy maluch na pamiątkę bibliotecznych warsztatów otrzymał sowią zakładkę.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.