Czytanie na trawie 2022

W sierpniowe czwartki na placach zabaw Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. zorganizowała dla dzieci zajęcia czytelnicze w ramach wakacyjnej akcji „Czytanie na trawie 2022”. Spotkania odbywały się pod hasłem „W krainie baśni i legend” i wszystkim towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz szerokie uśmiechy na twarzach najmłodszych czytelników.

Podczas bibliotecznych warsztatów dzieci miały okazję wysłuchać krótkich bajek („Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe” P. Browna, „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” M. Maruszczak, „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” A. Głowińskiej, „Niezwyczajne zawody” A. Gutniczenko), obejrzeć teatrzyki kamishibai („Bajka o soli” oraz „Smok wawelski”), a także teatrzyk kukiełkowy („Czerwony Kapturek”). Najwięcej emocji wzbudziła próba smaków, podczas której maluchy musiały z zamkniętymi oczami, tylko przy pomocy zmysłu smaku, odgadnąć co właśnie zjadły oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Nie zapomniano również o aktywnościach plastycznych, tak więc dzieci malowały palcami, malowały po folii spożywczej, rysowały kolorowymi kredami i kredkami do malowania twarzy. Każdy uczestnik zajęć otrzymywał dodatkowo drobne upominki: magnesy, zakładki, naklejki, figurki smoka lub słodycze. Na kolejnych spotkaniach z cyklu „Czytanie na trawie” widzimy się już za rok!