Niedźwiedzia fotobudka

         W czerwcu Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śl. odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, aby wspólnie z bibliotekarzami zastanowić się czy dzik jest dziki, a wilk tylko zły?

 

 

Zajęcia biblioteczne oparte były o książkę „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe” Petera Browna. Bajeczka w żartobliwy sposób opowiada o Lusi Niedźwiedzińskiej, która znajduje w lesie ludzkie dziecko. Zabiera chłopca do domu i prosi mamę, aby pozwoliła jej go zatrzymać, choć stara i mądra niedźwiedzica ostrzega córeczkę, że dzieci to koszmarne zwierzątka domowe. Wkrótce Lusia odkrywa, że mama miała rację. Ten mały samczyk człowieka, choć jest doskonałym towarzyszem zabaw, okropnie rozrabia, a do tego w ogóle nie umie korzystać z kuwety… Napisana prostym, przystępnym dla dzieci, językiem, ze ślicznymi ilustracjami, krótka opowieść w humorystyczny sposób uczy relacji człowieka i zwierzęcia.

Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję, dzięki przygotowanej wcześniej niedźwiedziej fotobudce, sami wcielić się w rolę bardzo kulturalnego misia.

 

 

 

 

A+