W środę 13 maja naszą bibliotekę ponownie odwiedziła pani Wioleta Piróg. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Gminnego Przedszkola w Chełmie Śląskim, które z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniach autorskich.
Pani Wiolecie serdecznie dziękujemy za ponowne odwiedziny, inspirującą opowieść i rozmowy, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.




Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasza Biblioteka zorganizowała ranking najaktywniejszych Czytelników za rok 2025.
Z ogromną radością przedstawiamy laureatów:
Kategoria dzieci:
I miejsce – Joanna Nowrocka
II miejsce – Emilia Orzechowska
III miejsce – Konstanty Józefczyk
Kategoria dorośli:
I miejsce – Barbara Nagi
II miejsce – Anna Piwowarczyk
III miejsce – Dorota Cichoń
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za tak aktywne korzystanie z naszej Biblioteki.


W poniedziałek, 11 maja, odbyło się Literackie Popołudnie – pełne rozmów, emocji i inspirujących refleksji. Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o książce „Miłość utkana wspomnieniami” autorstwa naszej lokalnej autorki i jednocześnie pracowniczki biblioteki – Basi Łaszkow.
Rozmawialiśmy nie tylko o samej książce, jej bohaterach i inspiracjach, ale także o pomysłach na kolejne publikacje oraz o kulisach świata wydawniczego. „Miłość utkana wspomnieniami” została bardzo ciepło przyjęta przez czytelniczki. Wiele osób podkreślało, że jest to historia pełna emocji, wzruszeń i bliskich życiu refleksji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, aktywny udział w dyskusji oraz stworzenie tak wyjątkowej atmosfery.



11 maja 2026 r., naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 1 w Chełmie Śląskim. Było gwarno, radośnie i bardzo bajkowo! Podczas spotkania zabraliśmy dzieci do magicznego świata bajek. Przedszkolaki wysłuchały mniej znanych baśni braci Grimm pt.: „Titelitury” i „Muzykanci z Bremy”. Nie zabrakło również wspólnej zabawy – dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce, zwiedziły bibliotekę i mogły zobaczyć, jak wygląda to wyjątkowe miejsce. Dużo radości sprawiło także naklejanie kolorowych naklejek z książkami na wspólny plakat. Na zakończenie każdy mały gość otrzymał pamiątkową zakładkę do książki z własnoręcznie przybitą pieczątką.
To był dzień pełen uśmiechów, dobrej zabawy i pięknych chwil spędzonych razem. Dziękujemy za odwiedziny i już czekamy na kolejne spotkania z najmłodszymi czytelnikami!





