20 maja w naszej Bibliotece ponownie gościliśmy Magdalenę Górkiewicz, która spotkała się z uczniami klas 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, by opowiedzieć o pracy aktora.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści Magdy, ćwiczyli dykcję podczas czytania łamańców językowych, a następnie z ogromnym zaangażowaniem wymyślali i odgrywali krótkie scenki.
Serdecznie dziękujemy Magdzie za inspirujące spotkanie oraz za to, że z pasją przekazuje młodszemu pokoleniu zamiłowanie do aktorstwa i sztuki scenicznej.



15 maja cała załoga naszej Biblioteki miała okazję uczestniczyć w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza w Bielsku-Białej, zorganizowanych przez Książnicę Beskidzką oraz Bibliotekę Śląską.



14 maja 2026 r. spotkaliśmy się z naszymi najmłodszymi Czytelnikami z Gminnego Żłobka.
Najpierw pani Ela odwiedziła grupę Zajączków w Żłobku, a następnie to my gościliśmy u nas grupę Jeżyków. Starszaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach ruchowych, a także z zaciekawieniem i uśmiechem słuchały książeczek czytanych przez bibliotekarki.
To dla nas ogromna radość móc gościć tak młodych miłośników książek i obserwować, jak Biblioteka staje się dla nich miejscem pełnym ciekawych historii, zabawy i odkrywania świata.




Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego konkursu plastycznego „Okładkowy Zawrót Głowy”! Zadaniem uczestników było stworzenie okładki książki – prawdziwej lub całkowicie wymyślonej – według własnej wyobraźni i pomysłowości.
Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim kreatywność, technikę oraz staranność wykonania prac.
Kategoria do lat 8:
I miejsce – Marika Mucha
II miejsce – Katarzyna Kusz oraz Emilia Nowrocka
III miejsce – Hanna Stuchlik oraz Amelia Wzorek
Wyróżnienia: Ignacy Sitko, Maja Wzorek
Kategoria 9–15 lat:
I miejsce – Lena Dzidek oraz Wiktoria Mocigemba
II miejsce – Milena Bacior
III miejsce – Oliwier Sitko
Wyróżnienia: Natalia Biela, Martyna Orzechowska, Barbara Kania
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i ogrom pracy włożony w przygotowanie konkursowych okładek. Wasze pomysły pokazały, że wyobraźnia nie ma granic
Nagrody oraz dyplomy są do odebrania w Bibliotece w godzinach jej otwarcia.
Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach oraz wydarzeniach organizowanych przez naszą Bibliotekę.
