Roboty na start

Roboty Photon z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim były główną atrakcją lipcowych zajęć z programowania, w których uczestniczyły dzieci z turnusów wakacyjnych organizowanych przez chełmski ośrodek kultury. Celem warsztatów było ćwiczenie koordynacji słuchowo-ruchowej, uwagi oraz zapamiętywania, logicznego myślenia, a także wdrażanie do bezpiecznego korzystania z wysokich technologii.

Na początku zajęć turnusowicze mieli okazję przekonać się, że programowanie na dywanie wcale nie należy wbrew pozorom do najprostszych. Po zabawach z kolorową matą do kodowania, w ruch poszły roboty i to dosłownie, bo dzięki aplikacji Photon Edu można było zaprogramować dowolny ruch, dźwięk czy kolor światła danego robota. Na zakończenie duże emocje jak zawsze wzbudziły wyścigi robotów, tor przeszkód oraz projektowanie wybranej przez siebie postaci w aplikacji Scratch.