Kryminalne spotkanie autorskie

Tegoroczny Tydzień Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim zainaugurowała 8 maja spotkaniem autorskim z Ireną Małysą.

Irena Małysa, swoim debiutem literackim, powieścią – „W cieniu Babiej Góry” – szturmem wdarła się do czołówki polskich kryminałów. Dziś ma na swoim koncie trzy książki z serii o Baśce Zajdzie, a kolejny, czwarty już tom, będzie miał premierę jeszcze w tym miesiącu. Podczas spotkania w chełmskiej książnicy pisarka opowiedziała, skąd wzięło się jej zainteresowanie literaturą oraz historią, a w szczególności Śląskiem i Ślązakami. Zdradziła też, że pracuje nad wydaniem swojej twórczości także z innych gatunków literackich, nawet tych odległych od kryminałów. Trzymamy kciuki za spełnienie wszystkich planów!

Na uczestników spotkania czekała również dodatkowa atrakcja – konkurs, w którym można było wygrać nie jedną, ale aż dwie książki autorki, co zaskoczyło, ale też bardzo ucieszyło chełmskich czytelników.