Dziś frajda. Za parę lat – świetna praca

      Według badań, w branży IT w Polsce, programista może zarobić nawet 18 tysięcy złotych. Wysoka pensja to jednak nie jedyna korzyść z umiejętności kodowania. Ludziom, którzy potrafią programować, łatwiej w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Uczniowie młodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję poćwiczyć te wszystkie umiejętności 28 kwietnia podczas zajęć z podstaw kodowania, przeprowadzonych przez bibliotekarzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl.

 

W czasie warsztatów wykorzystano gry i aplikacje uczące logiki programistycznej – na przykład grę Scottie Go!, którą trzeba zaprogramować tak, by w trakcie międzygwiezdnej trasy po nieznanych planetach, Scottie zebrał kryształy, zasilające jego statek i umożliwiające dalszą podróż. Zadania posiadały stopniowo rosnący poziom trudności, pozwalając uczestnikom poznać kluczowe pojęcia z zakresu programowania. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość zakodowania robota Photon. Dzięki specjalnemu programowi, przy użyciu tabletów, uczniowie kierowali ruchami robota, wydawanymi przez niego dźwiękami, zmianami kolorów, a nawet sprawiali, by stał się interaktywny i wchodził z nimi w interakcje.

 

A+