Inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

            20 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie – po raz pierwszy czytelnicy oraz bibliotekarze mieli okazję spotkać się, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przy kawie i dobrej książce, aby wymienić się doświadczeniami po lekturze „Gdzie poniesie wiatr” Kristin Hannah.

 

 

            Choć książka nie należy do tych „lekkich, łatwych i przyjemnych”, wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że jest warta przeczytania. Szczególną uwagę przykuwa w niej silna postać głównej bohaterki, samotnej matki, która sprostać musi Wielkiemu Kryzysowi, emigracji zarobkowej, a także katastrofalnym suszom oraz burzom pyłowym, które nawiedziły w latach 30. dziewiętnaście stanów na obszarze Wielkich Równin w Stanach Zjednoczonych. Co może zaskakiwać czytelnicy dostrzegli nawiązania także do nam współczesnych czasów, w których duże podziały społeczne, nietolerancja, katastrofy ekologiczne pozostają wciąż aktualne.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał kolejną lekturę wartą uwagi, która będzie omawiana podczas marcowego Dyskusyjnego Klubu Książki, na które już dziś serdecznie zapraszamy!

 

A+