Noc Bibliotek 2021

         Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. już po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą – Noc Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”. W tym roku, 8 października, chełmską bibliotekę odwiedziła młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2, by podczas pracy w grupach wspólnie wzmocnić się zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym.

 

 

Uczniowie zmierzyli się więc z pytaniami z dziedziny gramatyki i ortografii, testem ze znajomości lektur szkolnych, wymyślali hasła reklamowe dla popularnych powieści, a nawet nowe ich tytuły. Sprawdzili się również w znajomości frazeologizmów związanych z książką i czytaniem, bawili się w biblioteczne kalambury, układali na czas książki w kolejności alfabetycznej. Oprócz tego skakali na jednej nodze, robili przysiady, ćwiczyli równowagę, a nawet swoje płuca, oczywiście wszystko z książką w ręku.

Wszyscy uczestnicy zajęć bibliotecznych świetnie sobie poradzili z przygotowanymi dla nich zadaniami, za co otrzymali pamiątkowe zakładki. Najlepsza grupa została zaś obdarowana dodatkowymi nagrodami za zwycięstwo w konkursie czytelniczym.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

 

 

A+