Wygrana w ogólnopolskim konkursie „Re-Animuj się!”

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Re-Animuj się!” organizowanego przez Stowarzyszenie LABiB i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do udziału w szóstej edycji konkursu zgłosiły się 94 biblioteki z całej Polski. Nagrody – warsztaty z Ambasadorami LABiB – trafiły do 21 bibliotek, które przesłały najciekawsze zgłoszenia – w tym gronie znalazła się również chełmska książnica.

Podczas warsztatów zatytułowanych „Mnóż pomysły, pisz wnioski, realizuj projekty!” przeprowadzanych przez Pawła Dobrzeleckiego bibliotekarze dowiedzą się skąd czerpać pomysły na projekty, jak stworzyć swój własny generator pomysłów, od czego zacząć pisać wnioski, jak poprawnie zbudować projekt kulturalny oraz jak planować, tworzyć i realizować projekty z korzyścią dla biblioteki i jej użytkowników.

Paweł Dobrzelecki​ – bibliotekarz, trener, animator — absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Miłośnik alternatywnych form edukacji, koordynator oraz inicjator wielu projektów realizowanych w bibliotece. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Re-Animuj się – szkolenia dla bibliotekarzy” realizowanego przez Stowarzyszenie Labib. Projekt sfinansowano ze środków  Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

A+