Miś Tuliś w przedszkolu

26 października chełmscy bibliotekarze wraz z Misiem Tulisiem odwiedzili Gminne Przedszkole nr 1 w Chełmie Śl. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach czytelniczych, których główny bohater – Miś Tuliś – przeżywał różne misiowe przygody podczas wędrówki w poszukiwaniu najwspanialszego przytulenia. Bohater książek D. Mellinga ostatecznie jednak dochodzi do wniosku, że …najlepiej przytulać się do kogoś, kogo się kocha.

Podczas warsztatów bibliotecznych przedszkolaki zostały również zapoznane z ogólnopolskim programem „Mała książka – wielki człowiek”, który po raz kolejny już realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śl. Na koniec zajęć każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowe misiowe zakładki i kolorowanki.