Darmowy dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej online

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych „Academica”. „Academica” to wirtualna wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych, umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Każdy Czytelnik może z niej skorzystać w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim, mieszczącej się przy ul. Techników 18.

Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają w ten sposób możliwość darmowego dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki „Academice” dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Więcej informacji na https://academica.edu.pl