Tydzień Czytania Dzieciom 2021

W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”, Gminną Bibliotekę w Chełmie Śląskim odwiedziły chełmskie przedszkolaki.

Dzieci zostały zaproszone przez bibliotekarzy na spotkania czytelnicze z Kicią Kocią – główną bohaterką serii książek Anity Głowińskiej. Podczas głośnej lektury krótkich opowiadań najmłodsi czytelnicy mieli okazję poznać rezolutną kotkę, która przeżywa różne przygody, ucząc się najważniejszych zasad życia codziennego. Towarzyszą jej wyrozumiali opiekunowie – rodzice i dziadkowie. Nie można też nie wspomnieć o wiernych przyjaciołach, którymi są: Pacek, Adelka i Julianek. Wraz z nimi Kicia Kocia uczy się, jak się zachować w różnych trudnych sytuacjach, odważnie poznaje świat, bawi się i psoci. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania na temat wysłuchanych bajek, a na zakończenie każdy z nich otrzymał pamiątkową zakładkę lub naklejkę.