Dzień Dinozaura

 
26 lutego 2026 r. w naszej bibliotece zrobiło się prehistorycznie! Odwiedziły nas starszaki z Gminnego Przedszkola Nr 1, aby wspólnie świętować Dzień Dinozaura.
Podczas spotkania dzieci wzięły udział w wesołych zabawach ruchowych, które pozwoliły im poczuć się jak prawdziwe dinozaury, oraz w ciekawych zajęciach matematycznych z dinozaurami w roli głównej. Liczyliśmy, porównywaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki, świetnie się przy tym bawiąc! Nie zabrakło także kreatywnej atrakcji – wspólnie kolorowaliśmy ogromnego kartonowego dinozaura, który dzięki zaangażowaniu dzieci, szybko zrobił się barwny i niezwykle optymistyczny.
Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas – to był dzień pełen radości, nauki i dobrej zabawy!
 
 
 
     

„Dieta dla mózgu” – warsztaty z psychodietetykiem

 
24 lutego 2026 r. w naszej Bibliotece odbyły się bezpłatne warsztaty z psychodietetykiem: „Dieta dla mózgu”. 
Dziękujemy Pani Katarzynie Patyk za przekazanie dużej dawki wiedzy o zasadach zdrowego odżywiania, szczególnie pod kątem zdrowia naszego układu nerwowego i oczywiście mózgu. To było bardzo wartościowe i inspirujące spotkanie. Uczestniczki z zaciekawieniem słuchały, chętnie zadawały pytania i aktywnie brały udział w rozmowie.
Dodatkowo otrzymaliśmy w prezencie książkę, która wkrótce zostanie opracowana i zasili nasz księgozbiór.
Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie – zachęcamy do śledzenia ogłoszeń o kolejnych warsztatach!
 
 

Dzień Kota – 17 lutego 2026 r.

 
We wtorek, 17 lutego odwiedziły nas przedszkolaki w związku z tym, że postanowiliśmy wspólnie świętować Dzień Kota. 
Dzieci wzięły udział w wesołych zajęciach ruchowych i muzycznych, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach oraz wysłuchały opowiadania o kotku. Było dużo śmiechu, kocich harców i wspólnego miauczenia.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało na pamiątkę drewnianego kotka z biblioteczną pieczątką – mały upominek, który mamy nadzieję, będzie miłym wspomnieniem tego dnia.
 
 
 
A+