Biblioteka dla Dzieci

„Dbaj o książkowy rozwój dziecka” to motyw przewodni kampanii Instytutu Książki skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i ich rodziców. Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

 

 

Książki o detektywach

5 lutego 2020 w Bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kopciowicach. Tematem lekcji bibliotecznej były książki o detektywach. Zaprezentowano powieści Astrid Lindgren z serii o Detektywie Blomkviście, Arthura Conana Doyle’a  – Przygody Sherlocka Holmesa oraz serię przygód Detektywa Pozytywki  – postaci stworzonej przez Grzegorza Kasdepke. Przybliżono postać dwóch najbardziej znanych detektywów w literaturze światowej, mianowicie: wspomnianego już Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot. Kontynuując tradycję głośnego czytania dzieciom w bibliotece przeczytano jedną z zagadek Detektywa Pozytywki  o zepsutym zegarku. Dzieci, z pomocą nauczycieli, rozwiązały zagadkę, a na koniec uczestniczyły w zabawie polegającej na odgadywaniu liter, kryjących się za wersami czytanego wiersza, które to utworzyły tajemnicze hasło. Uczniowie mieli również okazję poznać księgozbiór biblioteki oraz przyglądać się pracy bibliotekarza w wypożyczalni.

 

 

 
 
 

Poczytajmy świątecznie w Przedszkolu

5 grudnia 2019 r. odbyło się w Przedszkolu głośne czytanie. Dzieci mogły posłuchać opowieści wigilijnej pt. W oczekiwaniu na choinkę autorstwa Beaty Ostrowickiej. Podczas spotkania rozwinęła się pogawędka o Bożym Narodzeniu. Formą zabawy i nawiązaniem do Świąt było ułożenie przez grupę Słoneczek i Motylków choinki z orzechów. „Orzeszkowa” choinka stanowiła nawiązanie do kolejnego tematu spotkania, którym były zwierzęta zimą. Na koniec przeczytano wiersz o niedźwiedziu, który nie potrafił zasnąć w zimie.

Z książką na start – projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w akcji „z Książką na Start„. Wystarczy zapisać maluszka do naszej biblioteki, a w prezencie Mali Czytelnicy  otrzymają Wyprawkę Czytelniczą.

Mamo, Tato daj szansę dziecku odkryć świat książek

Czytaj dalej Z książką na start – projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

A+