Program „Razem w Klasie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim została zakwalifikowana do udziału w programie „Razem w Klasie” wspierającym osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Program skierowany jest do szkół, bibliotek, domów kultury i innych placówek, w których młodzi ludzie uczą się i spędzają czas.

W ramach wsparcia chełmska biblioteka otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Przesłana do biblioteki paczka zawierała różnorodne materiały przydatne w pracy z dziećmi oraz młodzieżą, np. gotowe propozycje ćwiczeń i narzędzia wspierające budowanie międzykulturowej klasy, a dotyczące w szczególności integracji, m.in. grę “Razem w Klasie. Wspólny język” – wielokulturowe kalambury, piłeczki sensoryczne, a także przewodnik po programie.