Teatr w bibliotece

12 i 24 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śląskim odwiedzili uczniowie z chełmskiej szkoły podstawowej, a także dzieci z pobliskiego przedszkola, by wspólnie z bibliotekarzami świętować XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się w tym roku pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Dzieci miały okazję na własne oczy przekonać się, że współczesna biblioteka to nie tylko książki, ale też czasopisma, gry planszowe, komputery, a nawet zdalnie sterowane roboty.  Uczniowie dowiedzieli się także, na czym polega praca bibliotekarza, jak zapisać się do biblioteki, gdzie znaleźć interesującą ich książkę.

Dużą atrakcją był również biblioteczny teatrzyk, w którym wystawiono sztukę na podstawie znanej wszystkim baśni pt. „Czerwony Kapturek”. Na koniec spotkania każdy mały uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowe naklejki oraz magnesy.