Biblioteczne roboty na balu karnawałowym

11 lutego roboty z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl. odwiedziły uczniów klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 2 podczas balu karnawałowego.

Była to już kolejna wizyta bibliotekarzy w chełmskiej podstawówce, która miała na celu przybliżenie najmłodszym kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadzanie ich w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, a także wdrażanie uczniów do pracy zespołowej. Dzieci miały okazję, przy użyciu tabletów, samodzielnie zaprogramować roboty Photon, które potrafią zmieniać kolory, wydają różnorodne dźwięki, poruszają się w wyznaczonym kierunku. Najwięcej emocji wśród uczestników balu przebierańców wzbudziły niezwykle wyrównane wyścigi robotów, dlatego już umówiliśmy się na rewanż!