Narodowe Czytanie 2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. czynnie włączyła się w obchody tegorocznej edycji Narodowego Czytania i w poniedziałek 6. września na naszych Czytelników czekały atrakcje związane z tym świętem książki i czytelnictwa.

W tym roku lekturą wybraną przez Parę Prezydencką była „Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Każdy Czytelnik, który odwiedził Bibliotekę z własnym egzemplarzem słynnej tragifarsy otrzymał na niej pieczątkę upamiętniającą jubileuszową, dziesiątą już edycję, Narodowego Czytania, a przesłaną przez kancelarię Prezydenta RP. Ponadto do każdej zarezerwowanej książki dodaliśmy krótki cytat z utworu polskiej dramatopisarki wraz z pamiątkową pieczątką, a na chętne osoby czekał kiermasz książek. W przyszłym roku lekturą 11. Narodowego Czytania będą „Ballady i romanse” A. Mickiewicza.