Biblioteka czynna według nowych zasad – serdecznie zapraszamy

Nowe zasady, które obowiązują w czasie trwania epidemii, aż do odwołania:

1.     Do biblioteki wchodzimy w maseczce i dezynfekujemy dłonie.

2.     W bibliotece może przebywać tylko 1 Czytelnik. W kolejce do biblioteki prosimy Czytelników o zachowanie odległości 2 m od siebie.

3.     Książki do zwrotu odkładamy w wyznaczone miejsce.

4.     Wznowieniu pracy podlega tylko Wypożyczalnia. Nie ma możliwości samodzielnego wyboru książek z regałów. Zbiory będą podawane przez bibliotekarzy. Nie można również korzystać z komputerów. Nie wykonujemy usług ksero. Wydruki są realizowane na specjalne życzenie Czytelnika i tylko po przesłaniu pliku na e-mail biblioteki – nie drukujemy z pamięci przenośnej (pendrive).

5.     Zamówienia na książki można składać przez katalog online, telefonicznie lub przez e-mail. Osoby posiadające konto biblioteczne mogą dokonywać zamówień i rezerwacji w katalogu dostępnym na stronie Biblioteki. Warunkiem jest zgłoszenie telefoniczne uruchomienia aktywności online.
6.     W celu unikania kolejek zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

Telefon: 32 225 78 05 ; e-mail: gbpchelmsl@wp.pl

Ze szczegółowymi procedurami wznowienia funkcjonowania biblioteki można zapoznać się w bibliotece.