Książki o detektywach

5 lutego 2020 w Bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kopciowicach. Tematem lekcji bibliotecznej były książki o detektywach. Zaprezentowano powieści Astrid Lindgren z serii o Detektywie Blomkviście, Arthura Conana Doyle’a  – Przygody Sherlocka Holmesa oraz serię przygód Detektywa Pozytywki  – postaci stworzonej przez Grzegorza Kasdepke. Przybliżono postać dwóch najbardziej znanych detektywów w literaturze światowej, mianowicie: wspomnianego już Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot. Kontynuując tradycję głośnego czytania dzieciom w bibliotece przeczytano jedną z zagadek Detektywa Pozytywki  o zepsutym zegarku. Dzieci, z pomocą nauczycieli, rozwiązały zagadkę, a na koniec uczestniczyły w zabawie polegającej na odgadywaniu liter, kryjących się za wersami czytanego wiersza, które to utworzyły tajemnicze hasło. Uczniowie mieli również okazję poznać księgozbiór biblioteki oraz przyglądać się pracy bibliotekarza w wypożyczalni.