Z książką na start – projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w akcji „z Książką na Start„. Wystarczy zapisać maluszka do naszej biblioteki, a w prezencie Mali Czytelnicy  otrzymają Wyprawkę Czytelniczą.

Mamo, Tato daj szansę dziecku odkryć świat książek

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Rodzice natomiast otrzymają broszurę informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, wskazującą na korzyści  wynikające z czytania dzieciom.  Akcja jest zaproszeniem do odkrywania przez  Małych Czytelników świata książek oraz nowego miejsca jakim jest biblioteka.

Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Mała Książka – Wielki Człowiek.