19 grudnia oraz 30 listopada bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śl. po raz kolejny przeprowadzili zajęcia czytelnicze w ramach programu „Nasza Mała Biblioteka", tym razem jednak dla uczniów klasy trzeciej i drugiej ze SP nr 1.

Podczas tego spotkania wykorzystano książki „Magiczny pierścień” P. Svetiny oraz „Ugotuj mi bajkę” M. Koren, a także tradycyjnie „Łamigłówki Literackie” udostępnione przez wydawnictwo Ezop. Dzieci po lekturze krótkich bajek mogły sprawdzić się w różnych zagadkach, wykreślankach, kolorowankach. Nie zabrakło też konkursu na rozumienie tekstu usłyszanego, a nawet zadania matematycznego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów bibliotecznych po raz kolejny otrzymali w nagrodę za swoje zaangażowanie kolorowe zakładki.

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach w Słowenii. W tym roku „Nasza Mała Biblioteka” jest realizowana w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2067