Kicia Kocia w przedszkolu

15 lutego, ulubiona bohaterka serii książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej – Kicia Kocia wraz z bibliotekarzami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim odwiedziła najmłodsze grupy z chełmskiego przedszkola. Wizyta, najsłynniejszej w literaturze dziecięcej, kotki zbiegła się w czasie ze świętowanym dwa dni później Światowym Dniem Kota.

Przedszkolaki bardzo ciepło przyjęły maskotkę rezolutnej kici, a także jej wiernego przyjaciela – Packa. Przytuleniom, całusom i łaskotaniu nie było końca! Dzieci miały też okazję wysłuchać bajki o przygodach Kici Koci, przy okazji poznając różne pory roku, zmieniającą się pogodę, dobierając odpowiedni do niej strój, a nawet zagrać w prostą grę – loteryjkę, której główną bohaterką była oczywiście mała kotka oraz jej młodszy braciszek – Nunuś. Wszystkie maluchy na koniec spotkania zostały obdarowani kolorowankami (oczywiście z wizerunkiem Kici Koci) oraz pamiątkowymi zakładkami.