Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2024

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Obchodzony jest co roku 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim wraz z uczniami klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 świętowała ten ważny dzień podczas detektywistycznych warsztatów bibliotecznych zorganizowanych w przedświąteczną jeszcze środę, a przeprowadzonych przez animatorki z fundacji „Tu Czytamy”.

Zajęcia czytelnicze, oparte na książce „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica diamentów” Martina Widmarka, zachęcały do samodzielnej lektury, rozwijały wyobraźnię, a także świadomość emocjonalną dzieci. Dzięki pokazowi multimedialnemu połączonemu z interaktywnym czytaniem fragmentów powieści oraz samodzielnym przekładem intersemiotycznym uczniowie z pewnością na długo zapamiętają tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.