Czytanie na trawie w Chełmie Małym

Kolejne wakacyjne zajęcia dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim miały miejsce 24 sierpnia na placu zabaw w Chełmie Małym.

Przy pięknej pogodzie maluchy miały okazję zapoznać się z książką „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” M. Maruszczak, odgadnąć z zamkniętymi oczami, tylko przy pomocy zmysłu smaku, co właśnie zjadły, a także wysłuchać „Bajki o soli” E. Bendeka, przestawionej ze wspaniałymi, symbolicznymi ilustracjami Kingi Rofusz w teatrzyku kamishibai. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach plastycznych, podczas których wykorzystano farby, folię, pędzle, a nawet palce małych artystów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali również drobne upominki: naklejki, magnesy, pacynki.