Zakończenie Czytania na trawie 2023

Kończą się wakacje, kończą się też wakacyjne zajęcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim – Czytanie na trawie 2023. Ostatnie spotkanie zorganizowane z myślą o najmłodszych czytelnikach zbudowane zostało w oparciu o różne rodzaje emocji, ich przejawy i sytuacje występowania.

Dzieci miały okazję poznać książki pokazujące i tłumaczące w przystępny sposób uczucia, zastanowić się jaki kolor, kształt, wyraz twarzy, rodzaj pogody czy gatunek muzyki symbolizują poszczególne emocje, a także same spróbować ustalić swoje odczucia w różnych życiowych sytuacjach. Następnie każdy chętny maluch mógł wyrazić swoje uczucia malując sobie twarz, rysując kolorową kredą,  a nawet korzystając z bajkowej fotobudki. Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki: puzzle, naklejki oraz kalendarzyki.