Majowe spotkanie DKK

29 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim odbyło się kolejne już spotkanie chełmskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem poświęcone było ono książce Remigiusza Grzeli pt. „Krafftówna w krainie czarów”.

Publikacja opowiada oczywiście o niełatwym życiu prywatnym i wspaniałych dokonaniach artystycznych Barbary Krafftówny – wybitnej polskiej aktorki teatralnej, filmowej, niezapomnianej artystki kabaretowej oraz piosenkarki, a przybrała formę swobodnego wywiadu pomiędzy dobrze czującymi się w swoim towarzystwie (pomimo znacznej różnicy wieku) znajomymi.

Czytelniczkom bardzo spodobało się piękne wydanie książki, z oryginalną okładką, wieloma zdjęciami, a także wspomnieniami, anegdotami, żartami znanych osób o głównej bohaterce. Podczas dyskusji nie obyło się też bez obejrzenia i przede wszystkim wysłuchania fragmentów występów Krafftówny, zarejestrowanych lata temu, nadal jednak wzruszających, rozśmieszających czy wprawiających w zadumę.