Biblioteczne zagadki w przedszkolu

28 marca chełmscy bibliotekarze odwiedzili starszaki z pobliskiego przedszkola, by wspólnie z nimi zakręcić bajkowym kołem fortuny, rozwiązać biblioteczne zagadki, pobawić się sensorycznym pudełkiem-niespodzianką.

Dzieci miały także okazję zapoznać się z ofertą biblioteki skierowaną do najmłodszych czytelników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim książki dźwiękowe, dotykowe, z otwieranymi okienkami, a także podświetlane.

Podczas zajęć bibliotekarze przypomnieli także, że Gminna Bibliotekarza Publiczna w Chełmie Śląskim bierze udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki, dzięki której każdy zapisany do biblioteki przedszkolak może otrzymać darmową wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodzi książka dla dziecka oraz broszura dla rodzica.