13 maja Bibliotekę odwiedziła Magdalena Majcher autorka powieści obyczajowych poruszających trudne tematy społeczne i życiowe trudności.  Spotkanie zgromadziło wielu sympatyków Biblioteki ciekawych opowieści młodej pisarki.

Na początku Magdalena Majcher opowiadała o sobie, o zamiłowaniu do pisania od najmłodszych lat, o swoich doświadczeniach i o obserwacjach życia społecznego. Prezentowała swoje książki, opowiadając ich fabułę, zachęcając do ich przeczytania i poznania emocji wyrażanych przez każdego z bohaterów powieści.  Tematy społeczne i etyczne takie jak adopcja, depresja i trudne macierzyństwo, podwójna moralność,  a także trudności życiowe związane z małżeństwem, pracą stanowiły motyw popołudniowego spotkania. Zakończenia książek stanowią uchyloną furtkę dla czytelnika, który pobudzając swoją wyobraźnię i odwołując się do swoich doświadczeń może sam postawić kropkę. Autorka zaprezentowała również Sagę nadmorską -  wzruszająca opowieść o rodzinie, inspirowaną losami Kresowiaków, którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek - spokój i miejsce do życia – czytając fragmenty pierwszego tomu „Obcy powiew wiatru”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zadawać pytania autorce oraz pozyskać książkę ze specjalną dedykacją.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2082