Od 8 do 15 maja trwał Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Włączając się corocznie w tę akcję Biblioteka w Chełmie Śląskim zorganizowała spotkania dla dzieci i dorosłych.
8 maja odbyło się bajkowe spotkanie dla najmłodszych z autorką Urszulą Kępką  - nauczycielką piszącą wiersze dla dzieci i dorosłych.  Czytaniu wierszy z książki autorki „Mania i Frania” towarzyszyła radosna atmosfera i zabawy interaktywne.

Dzieci czarowały i śpiewały. Wszyscy szukali odpowiedzi m.ni. na pytania: Czy żaba może pokochać bociana?, Co śpiewa swoim dzieciom kocia mama? Był to wesoły „majowy koncert” w którym uczestniczyło ponad 100 dzieci.  Autorka prezentowała również piękne i  kolorowe ilustracje będące częścią Jej książki.  Na koniec dzieci miały okazję pozyskać autograf i porozmawiać z autorką.