27 listopada uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 2 spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim z muchą Fefe - główną bohaterką książki "Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy" Marty Galewskiej-Kustry. Wspólnie wyruszyli oni w ekscytującą podróż do Hiszpanii.

Podczas zajęć czytelniczych dzieci rozwijały swoją wyobraźnię twórczą, zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego, a także umiejętność budowania złożonej wypowiedzi. Omawiane zagadnienia realizowały również podstawę programową w zakresie kształcenia umiejętności świadomego korzystania ze zbiorów biblioteki.

W pierwszej części warsztatów uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki oraz najważniejsze punkty z regulaminu udostępniania księgozbioru. Zapoznali się też z przykładowymi imprezami czytelniczymi organizowanymi w bibliotece, nauczyli  się także korzystania z katalogu online, w którym można m.in. sprawdzić dostępność książki, zarezerwować ją lub przedłużyć pozycję już wypożyczoną.

Druga część zajęć to wakacyjna podróż z muchą Fefe oraz zabawy czytelnicze z nagrodami, w czasie których dzieci sprawdzały się w uważnym wysłuchaniu przeczytanego tekstu oraz opowiadaniu relacji z wakacji w różnych europejskich krajach. Na zakończenie uczniowie mogli założyć kartę biblioteczną, a także wypożyczyć książki.