Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim przystąpiła do ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych -  w.bibliotece.pl. Portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek, regionaliów, dokumentów multimedialnych i innych zbiorów gromadzonych w bibliotekach publicznych.

Zbiory naszej biblioteki są już dostępne w serwisie, dlatego zachęcamy do korzystania z bogatej oferty portalu.

Portal umożliwia czytelnikom:

• jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie,
  • grupowanie różnych wydań tego samego dzieła,
  • ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek,
  • dyskusję w grupach tematycznych z czytelnikami o podobnych zainteresowaniach,
  • dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek,
  • wadzenie i komentowanie blogów,
  • zapisanie się do wybranej biblioteki.

Portal w.bibliotece.pl został wyposażony w narzędzia umożliwiające prowadzenie inteligentnych poszukiwań wzorem współczesnych wyszukiwarek internetowych. Przeszukiwane są wszystkie strefy opisu bibliograficznego, a także hasła osobowe. Wyszukiwanie zredukowano do jednego okna, które obejmuje wszystkie indeksy znane z tradycyjnego katalogu (tytuł, autor, temat, rok wydania, język i in.). Kolejnym krokiem jest stopniowe filtrowanie rezultatów wyszukiwania. Celem tych operacji jest otrzymanie informacji o lokalizacji materiału w zbiorach konkretnej instytucji.

Znajdziecie nas pod linkiem: https://w.bibliotece.pl/community/libraries/chelmslaski.gbp/