3. kwietnia w naszej Bibliotece, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci,  odbył się uroczysty finał Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego "Fantastyczny Konkurs".

Celem konkursu rozwijanie umiejętności plastycznych i literackich oraz popularyzacja literatury w środowisku dzieci i młodzieży, a także rozwijanie dbałości o język ojczysty. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy i polegał na wymyśleniu postaci fantastycznej, a następnie przedstawieniu jej w dowolnej formie plastycznej lub napisaniu jej charakterystyki albo opowiadania z jej udziałem.

W kategorii literackiej I miejsce zdobyła praca pt „Moja przygoda z Ciał-Ciapkiem” Mateusza Smoleja (SP 2), II miejsce wywalczyło opowiadanie uczennicy chełmskiego gimnazjum – Aurelii Porady, a III miejsce przypadło ex aequo Antoninie Krzystanek (SP 1) oraz Wiktorii Jurek (gimnazjum).

W kategorii plastycznej najbardziej oryginalną (a zarazem starannie wykończoną) pracę wykonała Aleksandra Malczewska (SP 2), II miejsce zdobyła trójwymiarowa rzeźba Oliwii Jarnot (SP 2), natomiast III miejsce wywalczył Paweł Madeja (SP 2). W tej kategorii wpłynęło na konkurs bardzo dużo prac i jury miało twardy orzech do zgryzienia, wyłaniając laureatów. Ostatecznie postanowiono o przyznaniu dodatkowo aż czterech wyróżnień, które przypadły: Marcie Parysz, Michałowi Król, Annie Wiśniowskiej i Katarzynie Ryt.

W związku z tym, że Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest na całym świecie w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, podczas finału „Fantastycznego Konkursu", zaprezentowano również krótką prezentację dotyczącą duńskiego baśniopisarza oraz jego twórczości. Dodatkowo wszyscy uczestnicy imprezy mogli podziwiać nagrodzone prace plastyczne oraz literackie na wystawie pokonkursowej, którą nadal można zwiedzać w siedzibie biblioteki.