13 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. gościła w swoich progach autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Magdalenę Zarębską. Literatka spotkała się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Więcej…

 

8 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim już po raz drugi zorganizowano Noc Bibliotek. W zabawach bibliotecznych wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątych z chełmskich szkół podstawowych. W ten sposób bibliotekarze włączyli się w ogólnopolską wieczorno-nocną imprezę czytelniczą, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte, a także dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne w tę szczególną noc połączyły siły i czekały na czytelników z mnóstwem atrakcji.

 

Więcej o wydarzeniu i informacja o Sponsorach

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śl. przygotowała cykl zajęć czytelniczych dla dzieci z Przedszkola nr 1 zatytułowanych "Puchatkowy Dzień Dziecka".

Więcej…