Lekcja kodowania z biblioteką

2 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim wraz z robotami Photon i Codey Rocky odwiedziła dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2. Bibliotekarze przygotowali dla nich warsztaty z podstaw programowania offline, a także online.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom podstawowych informacji z dziedziny robotyki, a następnie bibliotekarz sam wcielił się w rolę robota sterowanego przez uczestników warsztatu. Uczniowie mieli również okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, gdy przy użyciu tabletów, programowali ruchy robota, wydawane przez niego dźwięki, zmiany kolorów, a nawet sprawiali, by stał się interaktywny. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał dodatkowo pamiątkowe gadżety.