Odwiedziny czwartoklasistów

22 listopada klasa czwarta ze Szkoły Podstawowej nr 1 gościła w Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim na lekcji bibliotecznej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie atrakcje czekają na czytelników dużych i małych w chełmskiej bibliotece, czym jest księgozbiór podręczny, a nawet jak otrzymać darmowy kod do ebooków, czyli książek elektronicznych, które można czytać na telefonach, komputerach, czytnikach.

Dzieci aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, chętnie przeglądały księgozbiór, miały nawet okazję zrobić sobie zdjęcia w bibliotecznej, bajkowej fotobudce. Klasa wzięła również udział w konkursie wiedzy na temat książek oraz szeroko rozumianego czytelnictwa. Zwycięska grupa otrzymała kolorowe maskotki, a wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi magnesami. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik mógł zapisać się do biblioteki, a potem wypożyczyć dla siebie wybraną książkę lub grę planszową.