Biblioteczny Dzień Postaci z Bajek

5 listopada (w dniu urodzin Walta Disneya) na całym świecie obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole, by wspólnie z dziećmi zagłębić się w świat księżniczek, rycerzy, wróżek i czarów.

W tym szczególnym dniu przedszkolaki miały okazję poznać najpopularniejszych bohaterów bajek Disneya, wysłuchać bajki o Myszce Minnie i Daisy, zrobić sobie zdjęcie w tematycznej fotobudce lub bajkowej masce. Wszystkie maluchy na pamiątkę spotkania otrzymały również kolorowe zakładki. Była to też okazję, by przypomnieć najmłodszym o akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w której po raz kolejny bierze udział chełmska biblioteka. Każdy przedszkolak, który odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śl. może odebrać darmową wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodzi książka dla dziecka pt. „Krasnal w krzywej czapce” oraz Karta Małego Czytelnika,  a także broszura dla rodzica pt. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.