Tajna misja Zwiadowców

21 października klasa 8c ze Szkoły Podstawowej nr 2 miała okazję wziąć udział w zajęciach czytelniczych opartych na popularnej serii książek dla dzieci i młodzieży J. Flanagana pt. Zwiadowcy. Celem warsztatów była popularyzacja cyklu australijskiego pisarza, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zabawę, m.in. z wykorzystaniem tekstu literackiego, kształtowanie postaw młodego pokolenia poprzez promowanie wartości moralnych i etycznych.

Bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim przygotowali dla uczniów cytaty do analizy i interpretacji, krzyżówki, rozsypanki wyrazowe. Każdy uczestnik mógł więc znaleźć coś dla siebie. Poprzez zabawę młodzież poznała cechy idealnego rycerza, rodzaje jego uzbrojenia, przykłady najsłynniejszych średniowiecznych rycerzy. Dowiedziała się także jak wyglądało pasowanie na rycerza i kim była dama serca. Okazało się również, że we współczesnych czasach nie tak trudno odnaleźć ślady rycerskich zwyczajów, co dla młodego pokolenia było dużym zaskoczeniem.